Яку користь приносить газон при правильному догляді?
Газон має різнобічний емоційний вплив на людину
Залежно від вашого настрою, зелена галявина здатна принести радість активного відпочинку або створити відчуття простора і спокою, а можливо затишку і глибокого умиротворення.
Ваш результат залежить від правильного догляду за газоном!!
Догляд за газоном – БЕРЕЗЕНЬ
Як і раніше не зловживайте ходінням по сирому газону – в цю пору року велика ймовірність залишити «незгладимий слід», тільки не в історії, а на поверхні газону (особливо якщо він досить молодий і не має потужної дернини).
Слідкуйте і не допускайте утворення калюж. На ділянках з важкими грунтами, повинен бути дренаж, а хто цього не зробив – проводить проколювання проблемних ділянок вилами і / або придумує інші доступні способи для відводу води. А в особливо масштабних і сумні випадки – дзвонить нам і запрошує в гості.
Догляд за газоном – Квітень
Коли верхній шар грунту стане сухим – час наводити порядок! Перше, що необхідно зробити це вертікутація. Це мудре слово означає: прорізання верхнього шару і видалення сухих, підгнилих листя і пагонів.
Не варто з цим затягувати, оскільки несприятливі умови повітрообміну і старе листя спричинять сплеск грибкових захворювань.
Якщо ваш газон ще не досяг своєї зрілості (до 1 року) і площа невелика, можна обійтися ріжучими граблями. А якщо газон має повністю сформовану дернину – без спеціальної техніки (вертикуттерів або скарифікатора) тут не обійтися. Вертікутація газону – це обов’язкова весняна процедура і якщо ви, з якихось причин її не зробите, то наслідки не змусять себе довго чекати.
В процесі вертікутаціі необхідно прорізати, зруйнувати шар повсті, що утворився з рослинних залишків і закриває доступ повітрю, вологи і живильних речовин в кореневу зону. Після прорізання необхідно ретельно вичісувати віяловими граблями все, що вичісується. Процедури проводимо тільки в суху погоду і по сухому грунту!
Після вертікутаціі і можливого підсіву зріджених місць настає час годування газону. Якщо ви не збираєтеся продавати ділянку – використовуйте
тільки безпечні комплексні мінеральні добрива.
Навесні, зголоднілим газонних трав необхідно комплексне добриво з швидким азотом. Після внесення обов’язково полийте весь газон.
Догляд за газоном – Травень
Час діставати газонокосарку. Хоча, в залежності від погодних умов, вам довелося зробити це і раніше. Перший раз косити необхідно, коли травостій досягне 7-8 см., Налаштувавши газонокосарку на висоту в 5 см. Виходячи з погодних умов, починайте регулярно поливати свій газон і не забувайте стригти його мінімум кожні 5-7 днів.
У питаннях поливу існує важливе правило: Полив повинен бути рідкісним, але рясним! Рясним, щоб грунт під газоном просочився вологою на 15-20 см. Рідкісним, щоб верхній шар газону встиг повністю просохнути. Часті, але дрібні поливи приносять більше шкоди, ніж користі! Спостерігаючи за газоном, незабаром ви навчитеся на око визначати потреби газону в кількості вологи і зможете правильно підбирати оптимальні режими для своєї системи поливу.
У травні підгодівля газону проводиться комплексним мінеральним добривом пролонгованої дії (2-3 міс.) З контрольованим виділенням поживних елементів.
Багато неприємностей доставляють бур’яни на газоні, а знищити їх допоможуть спеціальні пристосування для висмикування бур’янів з коренем і хімічні засоби – гербіциди вибіркової дії. Якщо Ви вирішили застосувати гербіцид проти бур’янів, то обробку робіть в безвітряну, суху погоду. Врахуйте, що температура повітря не повинна перевищувати 25 градусів за Цельсієм.