Зниження навантажень на газон.
З першими морозами газон йде в період зимового спокою. Рекомендується виключити інтенсивні навантаження газону, так як в цей період процеси вегетації рослин уповільнені і трава не зможе відновитися.
Ходити на лижах, грати дітям, гуляти з домашніми тваринами краще при висоті снігу на газоні не менше 20 см.
Догляд за газоном зводиться до того, щоб мінімізувати несприятливі грунтово-кліматичні умови для рослин і створити ідеальне середовище для формування здорового газону з гарною кореневою системою. Важливо забезпечити для рослин оптимальну вологість грунту, підтримувати хорошу повітропроникність, піклуватися про наявність і доступність поживних речовин, тобто створити і підтримувати такі умови, які будуть сприяти нормальній життєдіяльності газонних трав, їх довголіття в умовах інтенсивної експлуатації. І ці заходи догляду за газоном не так вже й складні і трудомісткі: полив, стрижка, внесення добрив, боротьба з бур’янами, механічна обробка дернини, захист від хвороб і боротьба з шкідниками.
Догляд за газоном у СІЧНІ та ЛЮТОМУ
Взимку існує не так вже й багато небезпек для газону. З першими заморозками газонні трави вступають в період зимового спокою. Газон більше не слід тривожиyти. У зимовий час не рекомендується ходити по газону, поки немає достатньо великого сніжного покриву (20-25 см). Якщо в холодну пору року газон буде відчувати навантаження, навесні неминуча поява множинних лисин. Навесні, з початком періоду вегетації, такий газон виглядає дуже непрезентабельно і плачевно.
Місця, які відчували навантаження, стають бурими, а природне відновлення газону буде довгим або буде потрібно грунтовний ремонт. Крім того, пошкоджені рослинні тканини стають джерелом різних захворювань, що ще більш погіршить загальну ситуацію. Якщо взимку газон не піддається навантаженням, а восени вносилися правильні добрива, то низькі температури не зможуть заподіяти ніякої шкоди.
Зверніть увагу, що під час відлиг на поверхні снігового покриву утворюється крижана корка, яку необхідно обов’язково руйнувати. Лід, на відміну від снігу, не пропускає повітря, що пригнічує газонні трави через нестачу кисню. З цієї ж причини неприпустимо влаштовувати на газоні каток і накладати великі купи снігу з доріжок.
Обов’язково підготуйте техніку до безперебійної роботи. Ремонт газонокосарки (особливо в умовах українського сервісу) в самий розпал вегетаційного періоду може негативно вплинути на вашу рівновагу.
Взимку бажано організувати своєчасну закупівлю весняних та літніх добрив для газонних трав. Можна трохи навіть зекономити на цьому, особливо в акційний період з початку січня та до кінця лютого.