Відновлення та ремонт газону навесні
Нинішня зима влаштує велике випробування українським газонам.
Насправді хвилюватися більше всіх треба тим, хто економив на догляді, добривах для газону і нехтував технологічними процесами восени.
Великий сніговий покрив, часті відлиги, що змінюються сильними морозами, все це призводить з року в рік до утворення суцільної крижаної корки, порушує повітрообмін.
Така ситуація може призвести до загибелі ослаблених рослин і сплеску грибкових захворювань, наприклад таких як снігова пліснява.
Етапи весняного відновлення газону і деякі рекомендації
Після танення снігу не зловживайте ходінням по сирому газону – в цю пору року велика ймовірність залишити «незгладимий слід», тільки не «в історії», а на поверхні газону (особливо якщо він досить молодий іне має потужної дернини).
Слідкуйте і не допускайте утворення калюж. На ділянках з важкими грунтами, повинен бути дренаж, а хто цього не зробив – проводить проколювання проблемних ділянок вилами і / або придумує інші доступні способи для відводу води. А в особливо масштабних і сумні випадки – дзвонить нам і запрошує в гості.
Якщо на газоні помічені ознаки появи хвороб, то необхідна обробка засобами захисту газонів, а саме фунгіцидами, які допоможуть запобігти поширенню інфекції по всьому газону.
Снігова пліснява / Fusarium nivale / – найбільш небезпечне захворювання газону.
Основні причини грибкових захворювань газону:
- Неправильне харчування, в результаті слабкий імунітет.
- Ущільнений сніг з доріжок і крижана кірка на сніговому покриві негативно впливають на повітрообмін рослин.
- Ігнорування осінніх профілактичних заходів по догляду за газоном.
лікування:
У разі появи ознак захворювання на газоні необхідно провести обприскування уражених ділянок системними фунгіцидами. Обробку слід провести два рази з інтервалом в 12-15 днів. Перша обробка препаратом Хорус (дія при температурі від + 5 ° С), друга обробка препаратом Фітал або Амістар (дія при температурі від + 12 ° С)
Вертікутація газону
Коли верхній шар грунту стане сухим – час наводити порядок! Перше, що необхідно зробити це вертікутація. Це мудре слово означає: прорізання верхнього шару і видалення сухих, підгнилих листя і пагонів.
Якщо ваш газон ще не досяг своєї зрілості (до 1 року) і площа невелика, можна обійтися ріжучими граблями. А якщо газон має повністю сформовану дернину – без спеціальної техніки (вертикуттерів або скарифікатора) тут не обійтися.
Для проріджування газону та боротьби з повстю використовуються Вертикуттери (від англ. Vertical cutter – вертикальне лезо), які також в залежності від виробника називаються скарифікатор (від англ. Scarifier – розпушувач). Вертикуттер – незамінна річ для догляду за газоном, що дозволяє здійснювати безліч різних функцій.
Ножі вертикуттерів (скарифікатора) дозволяють прорізати і видалити товстий шар газонного повсті, що утворився з рослинних залишків і закриває доступ повітрю, вологи і живильних речовин в кореневу зону. Крім цього, Вертикуттери (скарифікатори) роблять надрізи на живих коренях, чому трава на газоні починає рости густіше і рівномірніше, руйнуються купини.
Після вертікутаціі необхідно ретельно вичесати віяловими граблями все, що вичісується. Процедури проводимо тільки в суху погоду і по сухому грунту!
Вертікутація газону – це обов’язкова весняна процедура і якщо ви, з якихось причин її не зробите, то наслідки (хвороби) не змусять себе довго чекати.
Після вичісування старого войлоку газон оживає на очах.
Рекомендуємо використовувати комплексне добриво для газону весною ДЦМ.
Ви отримаєте рівномірний і насичений відтінок газону, а також суттєву економію на великих площах.
Добрива для газону
Після вертікутаціі і можливого підсіву зріджених місць настає час годування газону. Використовуйте тільки безпечні комплексні мінеральні добрива для газону